Gridview'de Sayfalama, PageIndexChanging

Rastgele beğendiğim sözlerden bir tanesi

Ölürse ten ölür,canlar ölesi değil

Yunus Emre

Gridview'de Sayfalama, PageIndexChanging

Gridview'de Sayfalama, PageIndexChanging Asp.NET'te çalışıyorsunuz. gridview nesnesi ile listeliyorsunuz, işimiz tamam. Oh ne âla... Derken entitydatasource nesnesinin hantallığını fark ediyorsunuz ve bundan vaz geçiyorsunuz. Akabinde gridview de sayfalamaya ihtiyaç duyuyorsunuz, ne yapayım, ne yapayım diye google'larken bu sayfaya denk geldiğinizi ümit ederek mevzuyu özetliyorum.
tumKitaplariYukle(); benzerinden bir fonksiyon içersinde 
gvTumKitap.DataSource = bilgi.ToList(); gvTumKitap.DataBind();
ifadelerini kullandığınızı varsayarsam,
gvTumKitap nesnesinin(nam-ı diğer gridview nesnemiz) gvTumKitap_PageIndexChanging olayına gvTumKitap.PageIndex = e.NewPageIndex; ekliyoruz ve fonksiyonumuzun son hâli aşağıdaki gibi oluyor
protected void gvTumKitap_PageIndexChanging(object sender, GridViewPageEventArgs e)         {             tumKitaplariYukle();             gvTumKitap.PageIndex = e.NewPageIndex;             gvTumKitap.DataBind();         } İşte bu kadar. Meraklı olanların faydasına ümidiyle hoşçakalın. Sonradan düzenleme bu sayfaya geldiğiniz vakit tahminimce şu hatayı almışsınızdır:

'gvTumKitap' GridView işlenmemiş olan PageIndexChanging olayını harekete geçirdi.

veya

'gvTumKitap' GridView işlenmemiş olan PageIndexChanging olayını harekete geçirdi.

Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin. 

Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.HttpException: 'gvTumKitap' GridView işlenmemiş olan PageIndexChanging olayını harekete geçirdi.

Kaynak Hatası: 

Geçerli web isteği yürütülürken işlenmeyen bir özel durum üretildi. Özel durumun kaynağı ve konumuna ilişkin bilgiler aşağıdaki özel durum yığını izlemesi kullanılarak belirlenebilir.

PAYLAŞ!
Etiketler: gridview pageindexing sayfalama

EKREM GÜLCÜOĞLU HAKKINDA
Ekrem GÜLCÜOĞLU
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Web sitem Facebook adresim Twitter adresim Google Plus adresim

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız  
Yaşınız
E-Posta Adresiniz    
İnternet Adresiniz
Mesajınız  


Yorumlar

Onaylanmamış: 0 yorum
Toplam: 0 yorum

SON YAZILARIM

ÇOK OKUNAN YAZILARIM

KATEGORİLERİNE GÖRE YAZILARIM

ETİKET BULUTU