VELİLERİME NASİHATİM VAR

Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık yapıyorlar öğrensinler, kötü arkadaşları varsa, çocuklarını onlardan uzak tutsunlar. Bizden söylemesi

Daha fazlası
Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık yapıyorlar öğrensinler, kötü arkadaşları varsa, çocuklarını onlardan uzak tutsunlar. Bizden söylemesiHer yazının bir başlığı olmalı. HTML de bu başlıklar, arama motorlarının tanıması için özelleşmiş bir yapıda olan H1, H2 etiketleri ile sağlanmakta.SEO için site içi optimizasyonda dikkat edeceğim hususlarda bir diğeri sitemiz hangi html versiyonunda kodladığımız olmalı. Yani DOCTYPE için nasıl bir tanımlama yapıyoruzBu karlarda okullarımız tatil olsun da, tatil yapalım. Havalar ısınınca böyle havalara hasret kalıyoruz. Yarın tatil olsun da gönlümüz kara doysun, amin. Iframe ve table benzerinden etiketleri derslerimde maharetle anlatıyordum. Tekrar ediyorum iframe ve table. Bunlara kısa bir özet getireyim.
http://tr.clipartlogo.com

Son Yazım

VELİLERİME NASİHATİM VAR

Velilerimden istirhamım öğrencileriyle ilgilensinler, kimlerle arkadaşlık y...
Gündelik hayattan esinlenerek, "anısı kalsın" diye nitelendirebileceğim yazım

daha fazlası
Yazılarıma epostanıza gelsin

Abone Ol

Yazılar eposta adresinize gelsin

Siteme yazdığım yeni yazıların eposta adresinize gelmesini istiyorsanız eposta bültenime abone olabilirsiniz. E-posta adresinize gelen mesajla aboneliğinizi aktifleştirmeyi ihmal etmeyin.

daha fazlası

Göz Gezdirmenizi Öneririm

SEO Yazı Dizisi 1
Hedefimde SEO'yu ele alarak bir yazı dizisi oluşturmak var. İlgililerin ve meraklılarının bu yazı dizimi okumalarını öneririm. Sitemin içinde bulunduğu durum SEO(SEarch Engine Optimization) adına tam bir fiyasko. Şahsi ilgi alanlarımı ve sosyal faaliyetlerimi sitemde yansıtmam SEO'daki felaketin önüne geçemediği için böyle bir yazı dizisinde içimi buraya döküyorum. Sözün özü sitem SEO'da sıfır. Hatta eksilerde sürünüyor :).

Bu dönemin başında Efehan Özkel(Normalde öğrencilerimin ismini sitemde zikretmeyi yeğlemem ama burada zikrediyorum ki kendisi de kıvılcımda emeğinin olduğunu farketsin ;) ) isimli öğrencimle ders arasında sohbet ederken söz SEO(Arama motoru optimizasyonu)'dan açılmıştı. Ara yerlerde de Google reklamlarından söz ediyorduk(Diyor ki öğrencim hocam sizin sitenizde, reklam yok. SEO çalışması da yapılmamış ama sitenizi beğeniyorum.). Öğrencime prensip olarak sitemde reklam bulundurmak istemediğimi belirttim. Gerek ihtiyacım ihityacım olmadığından gerekse de sitemin içeriğine uygun bulmuyordum. SEO içinse içinse içimde uhde olan bir konu vardı. O da şu, vakti zamanında sene yaklaşık 2007 iken, alexa sıralamasında alt yapısını kendim tasarladığım sitem epeyce yükselmişti. 100000 lerin altına inmişti. Sonrasında siteme wordpressi kurup, ana dizin içersinde "ekrem" isminde alt dizin açtığımda alexa sıralamam düşmüştü. Durum böyleyken, wordpress in SEO eklentilerini yüklesem de, eski bağlantılarımdan... devamı

Son İnstagram Fotoğrafım