MİNİKPATİ

HAYVAN HAKLARI

İLETİŞİM

DİGER

Ana Sayfa

Köpek Irkları

Köpeginizin Psikolojisi
Köpeginizin Egitimi
Köpek Bakımı
Köpek İsimleri
Temel Egitim
Köpek Aldıktan Sonra

Köpek Almadan Önce

Köpeklerin Evcilleşmesi
Köpeginizi Tanıyın

 

 

Köpekleri seviyorum

Seviyorum

Sevmiyorum

Kullanıcı Adi:

Soyadi :
Parola:
KÖPEK DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ

En İyi Bekçi Köpegi Hangisidir ?

Kangal

Alman Kurdu

Pitbul

Doberman

Rottweiler

Köpek Karakterleri; Davranış Biçimlerine Göre Köpeklerde Karakter

Tıpkı biz insanlar gibi köpekler de karakter bakımından farklılıklar gösterirler. Kimi sakin yaradılışa sahip olurken kimi korkak ya da inatçı olabilir. Ailenizin sadık dostlarının eğitim sürecinde karakter özellikleri önem taşır. Bu makalemde sizlere köpeklerin karakter özellikleri ve buna bağlı olarak eğitim süreçlerinden bahsedeceğim.

 

Sakin Köpekler
Sakin yaradılıştaki köpeklerin en belirgin özellikleri uzun uyuma süreleridir. Genellikle günün büyük bölümünü uyuyarak geçirirler. Hareketsizdirler. Sakin karaktere sahip bu köpeklerin, beden saatleri diğer köpeklerden ayrı çalışır.

Eğitim Süreci: Sakin karakterli köpekler öğrenim süreçlerinde çok fazla ilgi beklerler.

Korkak Köpekler
Korkak yapıdaki köpekler aynı zamanda utangaçtırlar ve en ufak ses ya da gürültüden çok çabuk etkilenirler. Korkak köpeklerin en belirgin özelliklerinden biri sahibinin yanında kendini güvende hissetmesinden dolayı sahibinin arkasına saklanma eğilimidir. Bu karakterdeki köpeklerin öncelikle cesaretlendirilmesi gerekir. Eğitim Süreci: Korkak yapıya sahip köpekler öğrenim süreçlerinde kibar ve sevgi dolu davranışlar beklerler. Sert davranışlar köpeğin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Sinirli Köpek
Yapısı sinirli olan köpekler sürekli titrerler, gergin ve panik halindedirler.

Eğitim Süreci: Sinirli karaktere sahip köpekler eğitilirken sessiz ve sakin yerler tercih edilmelidir. Yumuşak bir ses tonu onu cesaretlendirecektir.


DEVAMI İÇİN TIKLAYIN.Devam