Dünden Bugüne

Rastgele beğendiğim sözlerden bir tanesi

Gençliğe güvenip vakit çok erken derken/Belki elveda bile diyemezsin giderken

Necip Fazıl Kısakürek

Dünden Bugüne

 Dün nöbetçi olduğumdan dolayı akşam üzeri bir hayli yorgundum. Kurs da eklenince üstüne, yorgunluktan birşeyler yazamadım. Nasip bugüneymiş :)

Dün gece kurs sonrasında Murat beyle satranç oynadık. İlk oynu kazandım. ikincisinin sonlarına doğru Murat hocam, telefonla çağrılınca, oyunu yarıda bıraktık.

Cavit beye gün içersinde defalarca "çay içer misiniz" diye kendisine çay ikram etmek istememe karşılık, kendisi her defasında menfi cevaplar verdi durdu. En sonunda da bir bardak çayı doldurdum, masasının üstüne bıraktım. Bir yudum aldı mı bilmiyorum. Sözün özü Cavit hoca çayı sevmiyor. Bunu dün anladım :) :) Yazıda paylaştığım fotoğraf da, boşa giden emeğimin görüntüsü
Arkadaş hatrı içün çiğ tavuk yenirken, arkadaşım Cavit hoca bir bardak çay bile içmiyor. Bu fotoğraf da içmediği çayın görüntüsü
Read more at http://websta.me/p/876595389688722541_42497316#w76jw7W6xGY3Fb3T.99
Zeynebin annesiyle ablası dün geldiler. Benle birlikte Selime hocamla görüştüler. Bundan duyduğum memnuniyetten ötürü velime teşekkür ederim.

Kendi not çizelgemi telefonumda tuttuğuma öğrencilerim biraz şaşırdılar. Bundan şaşılacak bir durum yok. Kolay işler bunlar ;)

Şimdi bugünden bahsedelim

Gün içersindeki rehberlik saatinde öğrencilerimin yerlerini değiştirdim. Kimi yerinden memnun oldu, kimi olmadı. Elden ne gelir?

Web tasarımı ve programlama dersinde joomla ile içerik yönetim sistemlerinden bahsettim. Öğrencilerimin bir hayli ilgisini çektiğini düşünüyorum.

Bilişim teknik resim dersinde Mehmet'in sıradışı davranışlarını epeyce bir yadırgadım. Bununla birlikte İbrahim'in paket lastiği ile fırlattığı kağıt parçalarına, Çağatay'a uzattığı ayağına bir anlam veremedim. Halbuki defalarca da uyardım kendisini.

Ey 10A! Müdür yardımcımız Hasan beyden aldığınız bandı benim adıma mı alıyorsunuz? Ben mi kullanıyorum o bandı? Neden kendi adınıza aldığınızı söylemiyorsunuz? "Ekrem hoca bant istiyor, kağıdını yapıştıracak" diyormuşsunuz? Tevbe tevbe. Attırmayın öğretmenin tepesinin tasını(!) Hem dersinize ilişik olarak kendi bandınızı getirmeyin, üstüne üstlük bir de benim adıma bant isteyin. Yetmiyormuş gibi, geri verdiğiniz bandı da kıvrık kıvrık bir hale getirin, o şekilde teslim edin. Haftaya kendi bandınızı kendini getirin. Yok size bant mant.

Ah vefakar, cefakar, kadirşinas, iyi kalpli, dost canlısı :) Cavit hocam benim :) Aldığınız ekmeğin yarısını bana vermekle sergilemiş olduğunuz yardım severliğiniz karşısında beni çook mahçup ettiniz. Dün elimle ikram ettiğim çayı içmezken; sizin içün şöyle diyordum: "hatır için çiğ tavuk yenirken, siz bir bardak çay bile içmiyorsunuz." Bugünde ikramınız olan yarım ekmeği yerken şöyle dedim:"Ah Cavit hocam, şunun diğer yarısını neden vermediniz? Tek dıkımda bitti bu somun." diye sizi hayırla yâd ettim :) :) :). Şaka bir yana Teşekkürümü buradan da belirtirim. İkramınız içün teşekkür ederim.

Saat 19:30 da sınavım var. Sınava gidiyorum. Hayırlı akşamlar dilerim.

PAYLAŞ!
Etiketler: tosya mithat boyner mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrenci web tasarımı ve programlama rehberlik bilişim teknik çizim cavit çay çiğ tavuk öğretmen

EKREM GÜLCÜOĞLU HAKKINDA
Ekrem GÜLCÜOĞLU
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Web sitem Facebook adresim Twitter adresim Google Plus adresim

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız  
Yaşınız
E-Posta Adresiniz    
İnternet Adresiniz
Mesajınız  


Yorumlar

Onaylanmamış: 0 yorum
Toplam: 0 yorum

SON YAZILARIM

ÇOK OKUNAN YAZILARIM

KATEGORİLERİNE GÖRE YAZILARIM

ETİKET BULUTU