Bilgisayarı kapatma programım

Rastgele beğendiğim sözlerden bir tanesi

Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün! Eğer o sözü söylemediğin zaman mesul olacaksan söyle, yoksa sus!

İmam-ı Gazali Rahmetullahi Aleyh

Bilgisayarı kapatma programım

Yaklaşık 1 aydır yapmayı tasarlayıp vakit bulamadığım bir programa bugün vaktimi ayırabildim. Zamanlayıcı adını verdiğim programımla bilgisayarınızı önceden ayarladığınız bir vakitte kapatabiliyorsunuz, hazırda beklemeye alabiliyorsunuz, oturumu sonlandırabiliyorsunuz, bekleme modunda sistemi uyutabiliyorsunuz. Şimdi diyeceksiniz ki, ne gerek var buna? Zaten makinemi elimle kapatabiliyorum diyenlere bir sözüm yok, çünkü makineyi zaruretten açık tutma ihtiyacı hissetmemiş daha onlar? bu konuya daha fazla değinmiyorum, işin bu kısmı anlaşılmış olsa gerek.

Bir kısmınız da buna benzer programlar var zaten, yani önceden vaktini ayarlayıp daha sonra zamanında sistemi kapatan programlar bedava program sitelerinden indirilebilirdi diye düşünenlere ise; evet buna benzer programlar piyasada var ama incelediklerimin çoğu bilgisayarı kapatıyor bir kısmı da uyku moduna alıyor; tasarladığım programım ise kapatmanın yanında özellikle benim tercih ettiğim "hazırda bekleme" modunda sisteme kapatmasıdır.

Saydığım düşüncede olmayanlara ise söyleyecek herhangi bir sözüm yok. Merakı olan, ihtiyacı olan herkes programımı kullanabilir. Bedava dağıtımdır. Programımın kullanımını anlatmamakla birlikte kullanımı kolay bir yazılımdır. Konuyla ilgili görüşlerinize, şikayetlerinize, eleştirilerinize her daim açığım.

[caption id="" align="alignnone" width="370" caption="Bilgiyayarı kapatma zamanlayıcısı"]Bilgiyayarı kapatma zamanlayıcısı[/caption] Buradan programımı indirebilirsiniz.

PAYLAŞ!
Etiketler: bekleme modu bilgisayarı kapatma zamanlayıcısı hazırda beklet kapatma program proje uygulama uykuya alma yeniden başlatma zamanlayıcı

EKREM GÜLCÜOĞLU HAKKINDA
Ekrem GÜLCÜOĞLU
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Web sitem Facebook adresim Twitter adresim Google Plus adresim

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız  
Yaşınız
E-Posta Adresiniz    
İnternet Adresiniz
Mesajınız  


Yorumlar

Onaylanmamış: 0 yorum
Toplam: 4 yorum
3/4/2013 12:59:47 PM rdrd
Hocam elinize sağlık ama bu programın ayarlarını çocuklar değiştirdiğinden bilgisayarın kapanış saatlerini istediği saatde yapıyorlar. Ben istiyorum ki çocuklar bilgisayarın kapanış saatini dğiştiremezsinler. Bu nasıl mümkün olacak?
12/26/2010 6:05:42 PM tolga
güzel olmuş başarılar..
1/3/2010 9:42:05 AM Ekrem
program arayüzünden işlemi iptal ettiğinizde zaten önceden planlanan kapatma işlemi de iptal edilmiş oluyor. eğer önceki işlemi iptal etmişseniz; en son verdiğiniz komut geçerli olacaktır.
1/3/2010 5:47:43 AM zafer
benim zamanlayıcıyla ilgili merak ettiğimkonu şu. bilgisayarıma 1 saat sonra kapanması komutunu verdim ve daha sonra bunu 3 saat olarak degiştirdim bu durumda en son verdiğim komutmu gecerli olur. şimdiden teşekkür ederim

SON YAZILARIM

ÇOK OKUNAN YAZILARIM

KATEGORİLERİNE GÖRE YAZILARIM

ETİKET BULUTU